Centrum Diagnozy i Terapii ADHD

80-288 Gdańsk, Piecewska 33/U5,

Konferencja

Problemy w funkcjonowaniu młodzieży nadużywającej Internetu i gier komputerowych

09.10.2009 r., Gdańsk, Sala NOT (ul. Rajska 6)

W piątek, 9 października 2009 r. w Gdańsku odbyła się interdyscyplinarna konferencja "Problemy w funkcjonowaniu młodzieży nadużywającej Internetu i gier komputerowych" zorganizowanej w Gdańsku przez Centrum Diagnozy i Terapii ADHD. Udział w niej wzięło ponad 120 osób na co dzień stykających się z omawianym problemem.

Istotą konferencji było wskazanie sposobów pomocy w problemach psychicznych i emocjonalnych u osób, dla których pozornym wybawieniem zdaje się być Internet i płynące z jego używania przyjemności.

Na poszczególnych sesjach zostały omówione metody terapeutyczne, mające udowodnioną skuteczność, używane obecnie na świecie w leczeniu uzależnienia od Internetu. Szczególnie ważne miejsce ma tu psychoterapia poznawczo-behawioralna i treningi neurobiofeedbacku.

Do dyspozycji uczestników udostępnione zostały dwa aparaty EEG Biofeedback, produkcji firmy Elmiko. Każdy chętny mógł sam spróbować treningu i z bliska zobaczyć jak wygląda praca terapeuty.

Omówione zostały też komputerowe programy kontroli rodzicielskiej.

Dla organizatorów konferencji ważne było też wskazanie uczestnikom możliwości płynących z korzystania z Internetu w różnych dziedzinach współczesnego życia.


lek. psychoterapeuta Małgorzata Dąbrowska


mgr Marek Niedbalski, mgr Stefan Zamysłowski


dr inż. Piotr Kaczorek